Kultūros institucijos kviečia iš naujo atrasti Europos dailės istoriją skaitmeninėje erdvėje

28 Europos Sąjungos valstybių (tarp jų ir Lietuvos) bei Norvegijos kultūros ministerijos ir atminties institucijos, bendradarbiaudamos tarpusavyje ir su skaitmeninio kultūros paveldo platforma „Europeana“, atrinko per 300 meno kūrinių į unikalią kolekciją, padedančią pažinti Europos dailės istoriją.
Nuo Polio Gogeno „Taičio moterų“ (Paul Gauguin, Femmes de Tahiti) iki rumunų tapytojo Štefano Lukiano „Kiažnos gluosnių“ (Ștefan Luchian, Sălciile de la Chiajna)… Kolekcija „Europeana 280“ apima unikalius, žymius ir ne taip gerai pažįstamus suskaitmenintus kūrinius, reprezentuojančius įvairias dailės kryptis – nuo renesanso iki kubizmo. Ši internetu pasiekiama išskirtinė kolekcija yra dalis platesnės kampanijos, siekiančios supažindinti Europos gyventojus su jų dailės paveldu, sudominti juo bei atskleisti bendras Europos šaknis.

Europeana 280“ iniciatyvos pradžioje Europos Sąjungos valstybių bei Norvegijos kultūros ministerijos, bendradarbiaudamos su muziejais, galerijomis ir bibliotekomis, atrinko bent po 10 kūrinių, prisidėjusių prie Europos dailės istorijos raidos.
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, peržiūrėjusi iš Lietuvos atminties institucijų gautus pasiūlymus ir atrinkusi labiausiai Lietuvą reprezentuojančius kūrinius, tolesnes su iniciatyva susijusias veiklas koordinuoti pavedė Lietuvos dailės muziejaus filialui Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras.
Tarp labiausiai Lietuvą reprezentuojančių kultūros vertybių pateko tokie Lietuvos dailės muziejaus eksponatai kaip Kanuto Rusecko „Lietuvaitė su verbomis“ bei Vytauto Kasiulio „Moteris pas dailininką“. Išsamiau apie „Europeana 280“ >

Apie „Europeana 280“ anglų kalba >

Papildomą informaciją apie iniciatyvą „Europeana 280“ teikia:
Donatas Snarskis: donatas.s@limis.lt
Eleanor Kenny: eleanor.kenny@europeana.eu
Imogen Greenhalgh: imogen.greenhalgh@europeana.eu

Europeana280_logo