Seminaras „Fotografijų skenavimo specifika projekte „Europeana Photography“ dalyvaujantiems Lietuvos muziejams“

2012 m. kovo 14 d.Lietuvos dailės muziejuje įvyko Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centro organizuotas seminaras „Fotografijų skenavimo specifika projekte „Europeana Photography“ dalyvaujantiems Lietuvos muziejams“.

Seminaro metu buvo pristatyti tarptautinio projekto pagrindiniai tikslai, uždaviniai, administraciniai ir finansavimo klausimai. Taip pat buvo kalbėta apie Lietuvos muziejų dalyvavimą projekte ir pasirengimą senųjų nuotraukų atrankai bei skaitmeninimui. Antrojoje seminaro dalyje vyko praktiniai užsiėmimai, kuriuose muziejininkai susipažino su nuotraukų ir negatyvų skenavimo praktika.

SEMINARO AKIMIRKOS

Seminarą pradeda Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys. A. Valužio nuotr. Pranešimą skaito Danutė Mukienė, LDM filialo LM ISC LIMIS vedėja. A. Valužio nuotr.
 Pranešimą skaito Giedrė Asin Marco, projekto „Europeana Photography“ koordinatorė Lietuvoje. A. Valužio nuotr.  Pranešimą skaito Ernestas Adomaitis, LM ISC LIMIS Informacinių technologijų ir LIMIS skyriaus sistemos portalo administratorius. A. Valužio nuotr.

SEMINARO PROGRAMA

10.30–11.00 Dalyvių registracija.
11.00–11.30 Projekto „Europeana Photography“ įgyvendinimo Lietuvoje administraciniai ir finansiniai klausimai. Danutė Mukienė, LDM filialo LM ISC LIMIS vedėja.
11.30–12.00 Projekto „Europeana Photography“ tikslai, objektų atranka ir projekto sklaida. Giedrė Asin Marco, LM ISC LIMIS administratorė, „Europeana Photography“ koordinatorė Lietuvoje.
12.00–12.15 Metaduomenų projektui kūrimas ir perkėlimas. Ernestas Adomaitis, LM ISC LIMIS Informacinių technologijų ir LIMIS skyriaus sistemos portalo administratorius.
12.15–12.30 Klausimai.
12.30–13.30 PIETŲ PERTRAUKA
13.30–13.45 Fotografijų paruošimas skaitmeninimui. Skirmantė Kvietkauskienė, LM ISC LIMIS Skaitmeninimo skyriaus vedėja.
13.45–14.30 Praktiniai užsiėmimai – pozityvų ir negatyvų skenavimas (darbas grupėse). Arūnas Mazalas, LM ISC LIMIS sistemos administratorius ir Irena Endrijaitienė, LM ISC LIMIS Informacijos, leidybos ir ryšių su visuomene skyriaus vedėja.

 

Pastaba: Siūlome muziejams, kurie neturi galimybių skaitmeninti savo patalpose, atsivežti projektui atrinktas fotografijas ar negatyvus į mūsų centrą. Pasirašę eksponatų judėjimo aktą galėtumėte palikti savo eksponatus suskaitmeninti mums, o vėliau juos atsiimti.

_____________________

Kita susijusi informacija:

Apie projektą „Europeana Photography“ >

2012 m. vasario mėnesio pradžioje įvyko pirmasis  projekto partnerių susitikimas, kurį organizavo projekto koordinatorius Alinari 24 ORE Florencijoje. Išsamiau >

Apie skaitmeninimui reikalingą techniką, rekomenduojamus skaitmeninių bylų parametrus skaitykite Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centro išleistuose leidiniuose >

Asmenys kontaktams:
Danutė Mukienė (tel.: (8 ~ 5) 261 9670, (8 ~ 5) 262 1883; el. paštas info@limis.lt)