„EuropeanaPhotography“ projekto turinio seminaras

2012 m. balandžio 12–13 d. Leveno mieste (Belgija) įvyko antrasis „Europeana Photography“ seminaras, skirtas projekte skaitmeninamo turinio aptarimui. Susitikimą organizavo Temų, kolekcijų ir turinio darbo grupei WP2 vadovaujantis Leveno katalikiškasis universitetas. Į jį susirinko daugumos projekto partnerių atstovai, kurie pristatė siūlomas skaitmeninti 1839–1939 m. fotografijų kolekcijas ir objektus bei senųjų nuotraukų temas.

Siūlomus skaitmeninti Lietuvos muziejų fotografijų rinkinius, dominuojančias temas ir keletą eksponatų pavyzdžių pristatė projekto koordinatorė Lietuvoje Giedrė Asin Marco. Seminaro metu vyko diskusija, kurios temos ir fotografijos geriausiai atspindėtų Europos archyvų ir muziejų paveldą „Europeanoje“. Projekto koordinatorius Alinari archyvas pasiūlė penkias pagrindines temas: socialinis ir šeimos gyvenimas, kultūra, sportas, portretai; darbas ir pramonės pažanga; miesto vaizdai ir peizažai; menas, architektūra ir archeologija; istorija, istoriniai įvykiai, politika. Kiekvienas partneris papildys šias temų grupes pagal savo fotografijų rinkinių temas.

Projekto partneriai Levene taip pat tarėsi dėl bendro projekto fotografijos žodyno kūrimo ir jo naudojimo rengiant metaduomenis. WP4 darbo grupės vadovai iš Belgijos karališkojo muziejaus pateikė informaciją apie metaduomenų kūrimą, privalomus „Europeanos“ ir „Europeana Photography“ aprašo laukus. Buvo apibendrinta kovo mėnesį atlikta partnerių apklausa apie naudojamus metaduomenų standartus ir kontroliuojamus žodynus.

Į seminaro darbotvarkę buvo įtraukti ir klausimai apie skaitmeninimo darbus ir keliamus minimalius reikalavimus bei eksponatų sąrašo rengimą, kurį numatyta pabaigti 2012 m. rugsėjo mėnesį. Pasibaigus diskusijoms, susitikimo dalyviai lankėsi Leveno katalikiškojo universiteto bibliotekoje ir Skaitmeninimo laboratorijoje.

Turinio seminaras Leveno Airiškajame koledže. Bruno Vandermeulen nuotr.

Turinio seminaras Leveno Airiškajame koledže. Bruno Vandermeulen nuotr.

Seminaro dalyviai Levene. Bruno Vandermeulen nuotr.

Seminaro dalyviai Levene. Bruno Vandermeulen nuotr.

 

Lietuvos muziejų fotografijos rinkinių pristatymas seminare Levene (pranešimas anglų kalba) >

Apie seminarą svetainėje www.digitalmeetsculture.net (anglų kalba „EuropeanaPhotography Content Seminar in Belgium“) >

Apie projektą „EuropeanaPhotography“ >

 

Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras informacija
Parengė Giedrė Asin Marco