Dėl nuotolinio mokymosi

2020 m. kovo 16 d. – birželio 16 d. dėl koronaviruso (COVID 19) pandemijos atšaukti mokymai yra perkelti vėlesniam laikui ir ateityje, kai susidarys galimybė tiesiogiai organizuoti mokymus, apie perkeltų mokymų datas ir programas užsiregistravusiems mokymų dalyviams bus pranešta el. paštu. Jei mokymų organizuoti tiesiogiai nebus galima, mokymai vyks nuotoliniu būdu.

Darbo su LIMIS pagrindų galima mokytis nuotoliniu būdu. Tam rekomenduojama naudoti  LIMIS centro sukurtą nuotolinių mokymų sistemą www.limismokymai.lt. Ji skirta asmenims, neturintiems patirties darbo su LIMIS, kultūros paveldo skaitmeninimo srityse, taip pat ir tiems, kas nori prisiminti ar pagilinti anksčiau įgytas žinias. Prisijungus prie sistemos galima susipažinti su kultūros paveldo objektų fotografavimo specifika, skenavimo, skaitmeninių vaizdų apdorojimo, darbo su LIMIS pagrindais, aktualiais autorių teisių klausimais. Mokymų programose pateikiama išsami tekstinė medžiaga, papildyta iliustracijomis ir vaizdo-garso įrašais. Prisijungimo prie www.limismokymai.lt naudotojo vardą ir slaptažodį suteikia LIMIS administratorius Arnoldas Urbelis (el. p.  arnoldas@limis.lt, tel. 8 659 57854).

Taip pat yra parengtas rekomenduojamų mokymo priemonių, skirtų savarankiškam nuotoliniam mokymuisi, sąrašas >

Karantino laikotarpiu rekomenduojama nuotoliniu būdu mokantis dirbti su LIMIS, iškilus klausimams, pirmiausia konsultuotis su savo muziejaus kolegomis, kurie jau yra dalyvavę darbo su LIMIS mokymuose ir dirba su LIMIS. Šiais klausimais konsultacijas ir atsakymus į pateiktus klausimus darbo laiku teikia LM ISC LIMIS Metodinio skyriaus vedėja Dalia Sirgedaitė (el. p. dalia@limis.lt, tel.: 8 659 57846, (8 5) 262 1883), LIMIS administratorius Arnoldas Urbelis (el. p. arnoldas@limis.lt, tel. (8 659) 128 81).

Prisijungimo prie LIMIS testinės aplinkos, kuri naudojama mokantis dirbti su LIMIS, duomenis pateikia LIMIS administratorius Arnoldas Urbelis. Jei mokantis nuotoliniu būdu muziejininkai įgys pakankamai žinių ir įgūdžių, reikalingų dirbant su LIMIS, gavus muziejaus vadovo prašymą jiems suteikti teisę dirbti su LIMIS, tokią teisė bus suteikta.

LM ISC LIMIS informacija