Tarptautinis „Linked Heritage“ projekto susitikimas Lisabonoje (Portugalija)

2012 m. lapkričio 29–30 d. Lisabonoje (Portugalijoje) Technikos institute (Instituto Superior Técnico) įvyko tarptautinis „Linked Heritage“ projekto dalyvių susitikimas (Linked Heritage Third Plenary Meeting and WP Technical meetings (Reserved to partners)). Lietuvos dailės muziejui atstovavo jo filialo Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras Informacinių technologijų ir LIMIS skyriaus sistemų inžinierius Ernestas Adomaitis.

Technikos institutas Lisabonoje. E. Adomaičio nuotr.

Projekto partnerių susitikimo metu koordinatoriai, darbo grupių vadovai ir darbo grupių dalyviai pristatė įvykdytas ir vykdomas veikas. Pateikti projekto metu pasiekti tikslai.

Šešios darbo grupės pristatė savo darbus, aptarė vykusius susitikimus ir jų rezultatus. WP2 (Kultūros paveldo informacijos susiejimo darbo grupė) aptarė geriausias susietų kultūros duomenų ir metaduomenų standartų taikymo praktikas, kiekvieno nario darbo planus. WP3 (Terminologijų darbo grupė) pristatė planuojamo terminologijų registro dizainą ir įgyvendinimą bei terminologijų valdymo platformą. WP4 (Viešųjų ir privačiųjų santykių darbo grupė) pristatė privataus sektoriaus turinio susiejimo su „Europeana“ planus. WP5 (Techninio įgyvendinimo darbo grupė) supažindino su informacijos persiuntimo įrankio pakeitimais, metaduomenų persiuntimo sprendimu, planais pristatyti galutinę „Linked Heritage“ projektui tinkamą technologinę platformą. WP6 (Turinio koordinavimo darbo grupė) kalbėjo apie duomenų pateikimo planus, pirmo etapo metaduomenų pateikimą ir pasiruošimo tam darbus. WP7 (Sklaidos ir mokymų darbo grupė) pristatė pirmų sklaidos ir mokymų ataskaitas, sklaidos ir mokymų planą, projekto internetinio puslapį, leidinius, susijusius su projektu.

Taigi susitikimo dalyviai buvo supažindinti su nuveiktais projekto darbais ir ateinančių 6 mėnesių darbo planais, informacijos persiuntimo įrankio pakeitimais ir planuojamais atnaujinimais, metaduomenų pateikimo galutiniais terminais ir eiga, metaduomenų teikimo ir vaizdavimo teisinėmis problemomis, praėjusių 6 mėnesių sklaidos ir mokymų ataskaitomis.

 

Ernestas Adomaitis
Lietuvos dailės muziejaus filialo
Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras
Informacinių technologijų ir LIMIS skyriaus sistemų inžinierius

_____________________

Kita susijusi informacija:

Išsamiau apie projektą >

Projekto svetainė http://www.linkedheritage.org/