Tarptautinis „Linked Heritage“ projekto susitikimas, Barselona 2011 m.

2011 m. lapkričio 23–24 dienomis Barselonoje (Ispanija) socialinių ir skaitmeninimo naujovių centre „Citilab“ vyko tarptautinis projekto „Linked Heritage“ antrasis plenarinis susirinkimas ir darbo grupių techniniai susitikimai. Lietuvos dailės muziejui atstovavo jo filialo Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras Informacinių technologijų ir LIMIS skyriaus sistemų inžinierius Ernestas Adomaitis.

Tarptautinis „Linked Heritage“ projekto susitikimas, Barselona 2011 m.

Projekto partnerių susitikimo metu projekto koordinatoriai, darbo grupių vadovai ir darbo grupių dalyviai pristatė projekto metu įvykdytas ir vykdomas veikas. Pateikti projekto metu pasiekti tikslai, aptarta ataskaitų pateikimo tvarka ir pristatytos bendradarbiavimo sutartys.

Savo darbus pristatė šešios darbo grupės. WP2 (Kultūros paveldo informacijos susiejimo darbo grupė) aptarė vykusius grupės susitikimus ir jų rezultatus, geriausias susietų kultūros duomenų ir metaduomenų standartų taikymo praktikas, kiekvieno darbo grupės nario darbo planus. WP3 (Terminologijų darbo grupė) pristatė vykusius grupės susitikimus ir rezultatus, planuojamo terminologijų registro dizainą ir įgyvendinimą bei terminologijų valdymo platformą. WP4 (Viešų ir privačių santykių darbo grupė) pristatė vykusius grupės susitikimus ir rezultatus, privataus sektoriaus turinio susiejimo su „Europeaną“ planus. WP5 (Techninio įgyvendinimo darbo grupė) supažindino su informacijos persiuntimo įrankio pakeitimais, planais pristatyti galutinę „Linked Heritage“ projektui tinkamą technologinę platformą ir metaduomenų persiuntimo sprendimu. WP6 (Turinio koordinavimo darbo grupė) kalbėjo apie duomenų pateikimo planus, pirmo etapo metaduomenų pateikimą ir pasiruošimo tam darbus. WP7 (Sklaidos ir mokymų darbo grupė) pristatė sklaidos ir mokymų pirmąsias ataskaitas, planus, projekto interneto svetainę ir leidinius, susijusius su projektu.

Tarptautinio „Linked Heritage“ projekto susitikimo išvados

2011 m. lapkritį  Barselonoje vykusiame „Linked Heritage“ projekto susitikime,  aptariant aktualius klausimus, dalyviai buvo supažindinti su:

  • nuveiktais projekto darbais ir ateinančių 6 mėnesių darbo planais;
  • kultūros paveldo informacijos duomenų ir metaduomenų persiuntimo sprendimais;
  • privataus kultūros paveldo susiejimo su „Europeana“ planais;
  • informacijos persiuntimo įrankio pakeitimais;
  • metaduomenų pateikimo planais;
  • pirmų 6 mėnesių sklaidos ir mokymų ataskaita.

Susitikimo programą rasite projekto interneto svetianėje www.linkedheritage.org

Ernestas Adomaitis
Lietuvos dailės muziejaus filialo
Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras
Informacinių technologijų ir LIMIS skyriaus sistemų inžinierius

_____________________

Kita susijusi informacija:

Išsamiau apie projektą >

Projekto svetainė http://www.linkedheritage.org/