Tarptautinė konferencija „Linked Heritage“

2011 m. balandžio 29 d. Romoje (Italija) Nacionalinės bibliotekos Centriniame jungtinio Italijos bibliotekų katalogo ir bibliografinės informacijos institute (Istituto centrale per il catalogo unico delle biblioteche italiane) įvyko įvadinė tarptautinė „Linked Heritage“ projekto konferencija.Linked Heritage“ – tai projektas, koordinuojantis standartus ir technologijas, reikalingas „Europeanos“ turiniui pildyti. Neoficialiai šis projektas vadinimas ATHENA projekto tąsa, į kurį turinio teikėjų teisėmis įtrauktas Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras.

Europos komisijos atstovas, pristatydamas šį projektą, džiaugėsi, kad tai vienas iš didžiausių tokio pobūdžio Europos komisijos finansuojamų projektų, į tinklą apjungiantis 38 oficialius partnerius. Konferencijos metu buvo pristatyti projekto tikslai ir siekiami rezultatai, aptarti organizaciniai reikalai, apibrėžtos darbo grupių gairės ir supažindinta su darbų planais. Antroji konferencijos dalis buvo skirta darbo grupių tvarkaraščiams, darbų etapams ir ataskaitoms aptarti.

Lietuvos dailės muziejui atstovavo filialo Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras Informacinių technologijų ir LIMIS skyriaus vedėjas Donatas Saulevičius. Konferencijos metu su projekto koordinatoriais buvo aptartos Lietuvos dailės muziejaus filialo Lietuvos muziejų informacijos skaitmeninimo ir LIMIS centras galimybės dalyvauti projekte ir sutarta artimiausiu metu pasirašyti turinio teikimo sutartį analogiškos ATHENA sutarties pagrindu. Projekto koordinatoriai pažadėjo ieškoti galimybių LIMIS centrą įtraukti į oficialių partnerių sąrašą.

 

Donatas Saulevičius
Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centro
Informacinių technologijų ir LIMIS skyriaus vedėjas

 _____________________

Kita susijusi informacija:

Išsamiau apie projektą >

Projekto svetainė http://www.linkedheritage.org/