Spalio 28–30 d. Romoje – antroji tarptautinė EUDAT konferencija

2013 m. spalio 28–30 d. Romoje (Italija) rengiama tarptautinė kasmetinė EUDAT (European Data Infrastructure) konferencija. Ji vyks viešbutyje NH Vittorio Veneto. EUDAT – 2011 m. įkurtas Europos duomenų elektroninių infrastruktūrų plėtros projektas, skirtas ieškoti naujų būdų ir priemonių, padėsiančių bendrąsias technines paslaugas sėkmingai pritaikyti moksliniams tyrimams. Tobulindama šias paslaugas, EUDAT skatina glaudų mokslinių bendruomenių ir informacinių technologijų organizacijų bendradarbiavimą. Šis projektas, įtraukdamas skirtingų sričių specialistus į elektroninių paslaugų kūrimo, plėtros bei diegimo procesą, siūlo naują veiklos metodiką.

EUDAT-logoOrganizuojama konferencija – vienas iš EUDAT projekto partnerių aktyvaus bendravimo ir bendradarbiavimo rezultatų. Tris dienas vyksiančio renginio programoje numatomos trys plenarinės sesijos, mokymo kursai, seminarai ir diskusijos apie skaitmeninio turinio panaudojimą. Konferencijos metu informacinių technologijų specialistai, mokslininkai ir mokslinių tyrimų organizacijos aptars esamas ir kuriamas technologines priemones ir paslaugas, mokslinių duomenų elektronines infrastruktūras, ieškos geriausių duomenų saugojimo ir apdorojimo būdų.

Dalyvauti renginyje kviečiami informacinių technologijų atstovai iš įvairių sričių: gamtos, socialinių ir humanitarinių mokslų, kultūros paveldo, taip pat atskirų mokslinių tyrimų vykdytojai. Spalio 30 d. vyks mokomasis seminaras, skirtas aptarti kultūros duomenų skaitmeninio saugojimo veiklas. Jame informacinių technologijų ekspertai patars, kaip skaitmeninį turinį padaryti laisvai prieinamą mokslinėms bendruomenėms ir kitiems vartotojams bei sėkmingai ir efektyviai jį panaudoti. Norintys dalyvauti šiame seminare, turi užsiregistruoti internetu, adresu http://www.digitalmeetsculture.net/article/digital-preservation-of-cultural-data. Registracijos formą į kitas konferencijos programos dalis rasite adresu http://www.alfafcm.com/ita/eudat_registration_form.

Daugiau informacijos apie EUDAT konferenciją skelbiama internete, adresu http://www.eudat.eu/2nd-conference.