Projekto www.pamatykLietuvoje.lt muziejų gidas kviečia leistis atrasti bet kokiu oru

Projektas www.pamatykLietuvoje.lt kviečia aplankyti Lietuvos muziejus pasitelkus jo komandos parengtą Muziejų gidą (https://www.pamatyklietuvoje.lt/stories/muziejugidas/index.html).
Kai aplink ne patys maloniausi orai – puikus metas aplankyti muziejus. „Juose galime ne tik šiltai, bet ir naudingai praleisti laiką, sužinoti daug naujo ir įdomaus. Šiuolaikiniai muziejai labai skiriasi nuo ankstesniųjų „eksponatų rankomis neliesti“ muziejų. Būdami modernūs, interaktyvūs jie sugeba sudominti ir įtraukti tiek vaiką, tiek suaugusį. Muziejuje įgytos žinios ir laikas praleistas kartu turbūt geriausia, ką savo vaikams gali padovanoti tėvai.“ – rašoma pamatykLietuvoje.lt Muziejų gido pristatyme.

Į Muziejų gidą įtraukti 22, pamatykLietuvoje.lt komandos nuomone, įdomiausi ir išskirtiniai muziejai. Naudotojų patogumui gidas padalytas į keturias dalis: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų Lietuvos vietų muziejai. Kiekvienas muziejus trumpai aprašytas, pateikiamos nuotraukos, darbo laikas, kontaktai, vieta žemėlapyje, bilietų kainos ir kita naudinga informacija. Gidu patogu naudotis tiek kompiuteryje, tiek išmaniajame telefone. Kadangi pamatykLietuvoje.lt yra išsamus lankytinų vietų žemėlapis (https://www.pamatyklietuvoje.lt/map), tad jame galima rasti ir daugiau Lietuvos muziejų – ne tik atrinktuosius į Muziejų gidą.

Nuo 2016 m. balandžio projektu www.pamatykLietuvoje.lt siekiama skatinti keliavimą Lietuvoje, padėti kiekvienam atrasti naujas, įdomias vietas ir reikalingą informaciją apie jas, paraginti keliautojus dalintis savo įspūdžiais ir atradimais su kitais.

Sistemos pagrindas – žemėlapis, tiksli kiekvieno turizmo objekto vieta bei informacija apie jį. Anot kūrėjų, šį žemėlapį jau atrado daugiau kaip 150 000 keliauti mėgstančių žmonių. Kasdien pildomame žemėlapyje jau daugiau kaip 3000 objektų – jie išsamiai aprašyti, su nuotraukomis ir pažymėta jų tiksli vieta žemėlapyje. Projektas yra tapęs nugalėtoju „Naujasis knygnešys 2016“ konkurse, m. kultūros ir turizmo kategorijoje.

Parengė Margarita Gaubytė