Nuo van Gogo iki Bjork: MoMA viešina savo parodų archyvą internete

Modernaus meno muziejus (Museum of Modern Art – MoMA) Niujorke skelbia visų savo patalpose eksponuotų parodų archyvą. Internete galima susipažinti su pirmąja, dar 1929 m. muziejuje surengta, bendra Sezano (Cézanne), Gogeno (Gauguin), Sera (Seurat) ir van Gogo (van Gogh) paroda bei daugiau nei 3 700 tapybos, instaliacijų, kino, fotografijos, dizaino parodų ir performansų, kurie iki šiandienos buvo pristatyti vienoje didžiausių pasaulyje meno galerijų MoMA.

MoMA archyvo internete vaizdas

 

Nuolatinę muziejaus kolekciją sudaro daugiau nei 150 000 kūrinių. Milžiniškoje MoMA skaitmeninėje duomenų bazėje – visas svarbiausias pastarojo šimtmečio menų kryptis ir judėjimus reprezentuojantys kūriniai. Tarp jų esama tokių autorių kaip Endis Varholas (Andy Warhol), Fransis Beikonas (Francis Bacon), Polis Sezanas (Paul Cézanne) darbų, saugoma ir nemažai šio laikotarpio meno novatorių darbų.

Britų mados žurnalo „I-D“ apžvalgininkas Feliksas Pety (Felix Petty) sveikina MoMA iniciatyvą sukurti viešą visų muziejuje vykusių parodų archyvą, nes, jo nuomone, tai puikus būdas susipažinti su meno istorija.

MoMa archyvas nėra baigtinis. Jo autoriai numatė galimybę jį nuolat naujinti ne tik savo galerijoje rengiamų parodų skaitmeniniais vaizdais, bet sieks pritraukti ir Kino meno skyrių su jų performansų meno archyvu bei „PS 1“ – MoMA padalinį, kuris yra viena seniausių ir didžiausių JAV šiuolaikinio meno institucijų.

MoMA skaitmeninis archyvas internete: https://www.moma.org/calendar/exhibitions/history
Tekstą pagal internetinio žurnalo „I-D“ informaciją parengė Diana Stravinskienė