Muziejų e. gidą kas mėnesį pradeda naudoti 0,5 tūkst. naujų vartotojų

Šaltinis: Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos projekto „Prisijungusi Lietuva“ svetainė http://www.prisijungusi.lt/naujienos/muzieju-e-gida-kas-menesi-pradeda-naudoti-05-tukst-nauju-vartotoju/kategorija/inovatyvus-it-sprendimai/. Paskelbta 2015 02 06

 

Besidomintiems Lietuvos muziejų veikla nuo šiol informacijos nebereikia ieškoti tik tradiciniuose leidiniuose. Modernizuota Lietuvos muziejų sistema persikėlė į mobiliąją aplikaciją – „Lietuvos muziejų elektroninis gidas“.

Gide įdiegta Google Maps sistemos platforma aplikacijos vartotojams leidžia:

  • Formuoti norimų aplankyti muziejų sąrašą pagal automatiškai nustatytą arba pasirinktą vartotojo lokaciją. Sistema naudotojui pateikia informaciją apie siūlomus aplankyti muziejus paties naudotojo nurodytu spinduliu (kilometrais);
  • gauti straipsnius, garso ir vaizdo įrašus apie pasirinktą muziejų;
  • peržiūrėti ekspozicijų, kurių eksponatai yra įtraukti į LIMIS (Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos) audiogidą, virtualias parodas (jose pateikiami skaitmeniniai vertybių aprašai, su jais susieti ir šiuos objektus identifikuojantys skaitmeniniai vaizdai, garso įrašai lietuvių ir anglų kalbomis bei klausos negalią turintiems asmenims skirti vaizdo įrašai lietuvių gestų kalba);
  • išmaniaisiais įrenginiais nuskenavus prie atitinkamo eksponato esantį QrCode ženklą, ekrane pamatyti svarbiausią informaciją apie eksponatą.

„Tokios „mobilizuotos“ muziejų elektroninės paslaugos daugeliui yra atradimas, nes muziejus tradiciškai mūsų visuomenėje laikomas konservatyvia ir naujovių vengiančia institucija.

Tokių interneto prieigų atsiradimas sudaro galimybę visuomenę supažindinti su Lietuvos muziejais ir paskatinti ją čia apsilankyti, pamatyti originalius eksponatus ir įsitraukti į kultūrinius renginius, muziejų bendruomenių veiklą“, teigia projekto vadovė Danutė Mukienė.

„E.gidas“ mobilią aplikaciją kas mėnesį atsisiunčia apie 0,5 tūkst. žmonių. Dažniausiai tai jaunimas, kuris informaciją apie muziejuose saugomus kultūros paveldo objektus, čia vykstančius renginius, organizuojamas parodas ir veikiančias ekspozicijas susiranda naudodamiesi išmaniaisiais įrenginiais.

Taip pat programėle aktyviai naudojasi ir negalią turintys žmonės, nes tam yra sukurtos atskiros mobilios programėlės funkcijos.