LIMIS centras pirmą kartą dalyvavo kultūros edukacijos savaitėje „Menų dūzgės“

2017 m. balandžio 10–14 d. Lietuvoje ketvirtą kartą vyko kultūros edukacijos savaitė „Menų dūzgės“, skirta mokyklų ir kultūros įstaigų bendradarbiavimui glaudinti. Tradiciškai renginys vyko mokinių pavasario atostogų metu.
Kultūros edukacijos savaitės metu mokytojai yra kviečiami susipažinti su muziejų, bibliotekų, koncertų salių, kultūros centrų, teatrų ir kitų kultūros įstaigų veikla, kuri gali būti skirta mokytojams ir mokiniams. Vėliau pristatytose veiklose mokytojai lankosi su savo mokiniais,  įgytas žinias panaudoja mokymo procese arba turiningai praleidžia laisvalaikį.

Muziejų, archyvų ir bibliotekų turinys, pateiktas į virtualią erdvę, gali būti naudojamas mokymo, laisvalaikio ir kitais tikslais, todėl LIMIS centras balandžio 13 d. mokytojus pakvietė į paskaitą „Pasaulio ir Lietuvos kultūros paveldas virtualioje erdvėje“. Paskaitoje buvo pristatytos interneto svetainės ir portalai, viešinantys Europos ir Lietuvos atminties institucijose kaupiamas vertybes. Tai Europos skaitmeninė biblioteka „Europeana“ (www.europeana.lt), Lietuvos kultūros paveldo portalas „Epaveldas“ (www.epaveldas.lt), Lietuvos integrali muziejų informacinės sistema „LIMIS“ (www.limis.lt) ir portalas „Lietuvos muziejai“ (www.muziejai.lt). Virtualiose kultūros paveldo prieigose vartotojai gali rasti senųjų lietuviškų knygų, pavyzdžiui, Martyno Mažvydo „Katekizmą“, istorinių dokumentų, periodinių leidinių, rankraščių, archyvinių dokumentų, Romos katalikų bažnyčios gimimo, santuokos ir mirties metrikų aktų knygų, tapybos, pastelės ir akvarelės, grafikos kūrinių, tekstilės, keramikos, numizmatikos, skaitmenintų vaizdo ir garso įrašų kolekciją, istorinių fotografijų, archeologinių radinių, žemėlapių ir daug kitų vertingų objektų. Suskaitmenintą kultūros paveldą galima ne tik peržiūrėti ar perklausyti, bet ir atsisiųsti objektų vaizdus, vaizdo ir garso įrašus. Šiuo metu turinys prieinamas nemokamai.

Paskaitos antroje dalyje buvo supažindinta su galimybe skaitmeninti mokyklos muziejaus eksponatus ir juos aprašyti bei paviešinti, naudojant LIMIS.

LIMIS centro darbuotojai tokį patį ar panašų renginį mokytojams gali surengti ir pasibaigus kultūros edukacijos savaitei. Jei susidomėjote, susisiekite tel. (8 5) 262 18 83 arba e. paštu dalia@limis.lt.

Skirmanto Stankevičiaus fotografija

„Menų dūzgių“ organizatoriai:
Ugdymo plėtotės centras, Švietimo ministerija, Kultūros ministerija

Apie „Menų dūzges“ kanale „Youtube“: