Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centre lankėsi Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro mokiniai

2017 m. kovo 16 d. Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centre (LM ISC LIMIS) lankėsi Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro mokiniai, studijuojantys teksto rinkimą ir maketavimą bei internetinių puslapių projektavimą.

Mokiniai buvo supažindinti su nacionaliniu skaitmeninimo kompetencijos centru, koordinuojančiu skaitmeninimą Lietuvos muziejuose, jo veikla. Pažintinėje paskaitoje pristatyta Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) viešoji prieiga www.limis.lt, joje teikiamos elektroninės paslaugos, LM ISC LIMIS sukurta mokymų sistema, Europos skaitmeninto kultūros paveldo platforma „Europeana“ www.europeana.eu. Klausytojams demonstruota „Europeanos“ ekosistemos produktų, įrankių ir paslaugų, orientuotų į skirtingas naudotojų grupes, įvairovė. Susitikime taip pat pasidalinta Lietuvos dailės muziejaus patirtimi bendradarbiaujant su „Europeana“, apžvelgiant visuomenei skirtus pakartotinio skaitmeninto kultūros paveldo panaudojimo pavyzdžius.

Svečiai turėjo puikią galimybę praktiškai pamatyti, kaip Lietuvos dailės muziejuje skaitmeninami eksponatai, rengiami nufotografuotų eksponatų vaizdai.

Kartu su mokinius į paskaitą lydėjusia profesijos mokytoja Vilma Gudeikaite sutarėme, kad mokinių vizitai taps gražia tradicija ir muziejų suskaitmenintas turinys bus plačiau ir dažniau naudojamas mokymosi procese bei laisvalaikiu.