Lietuvos muziejai atveria savo lobynus internete

Šaltinis: Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos http://ivpk.lrv.lt/lt/naujienos/lietuvos-muziejai-atveria-savo-lobynus-internete . Skelbta 2015 01 15

 

Šimtai tūkstančių Lietuvos muziejuose saugomų eksponatų – jau kiekvieno mūsų namuose. Šalies muziejų eksponatai jau kurį laiką skaitmeninami, aprašomi ir keliami į interneto erdvę – Lietuvos internetinę muziejų informacinę sistemą www.limis.lt.

Šioje sistemoje rengiamos virtualios parodos, suteikiama galimybė užsakyti aukštos kokybės eksponatų nuotraukas, rezervuoti laiką ekskursijai į pasirinktą muziejų.

Iki šiol didžioji dalis šių eksponatų nuo plačiosios auditorijos akių slėpėsi muziejų fonduose.

LIMIS – tai Lietuvos integrali muziejų informacinė sistema, kurios pagalba galima kurti bendrą nacionalinį kultūros paveldo skaitmeninį turinį, perkeliant į skaitmeninę formą informaciją apie unikalius ir vertingus kultūros paveldo objektus, meno ir literatūros kūrinius, informaciją apie svarbiausius istorijos ir visuomenės reiškinius, kaupti, saugoti šią informaciją ir pristatyti ją visuomenei elektroninėje erdvėje.