Liepos 14–20 d. – Baltijos muzeologijos mokymai „Paveldas ir bendruomenė. Muziejų vaidmuo“

2013 m. liepos 14–20 d. Bauskėje (Latvija) rengiami Baltijos muzeologijos mokymai (toliau – BMM). Tai yra tęstinis, nuo 2004 m. kasmet organizuojamas tarptautinio bendradarbiavimo projektas, skirtas tobulinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos muziejininkų profesinius įgūdžius ir ieškoti būdų, kaip Baltijos šalių muziejus paversti moderniais ir atvirais visuomenei. Šių metų mokymų tema – „Paveldas ir bendruomenė. Muziejų vaidmuo“ (ang. Heritage and community. The role of museums).

Šių mokymų dalyviai – muziejų specialistai iš Baltijos valstybių ir kitų šalių, besidomintys muzeologijos teorijų taikymu praktikoje ir jų aktualumu įprastose muziejų veiklose. Todėl BMM – galimybė pamėginti apibrėžti muziejų poziciją, jų vaidmenį visuomenėje ir apsvarstyti su muziejų veikla susijusias problemas, pasitelkiant garsių, tarptautiniu mastu pripažintų dėstytojų patirtį. Šie mokymai siūlys naujai pažvelgti į paveldą ir į bendruomenę, patyrinėti jų tarpusavio ryšį. Mokymų organizatoriai mano, kad muziejai šioje veiklos srityje galėtų ir turėtų atlikti itin svarbų vaidmenį. Būtent jie turėtų skatinti glaudesnę ir aktyvesnę paveldo ir bendruomenės sąveiką. Daug dėmesio mokymuose bus skirta apibrėžti paveldo bendruomenę, remiantis 2005 m. Europos Tarybos priimta Faro konvencija dėl kultūros paveldo (http://conventions.coe.int/Treaty/EN/Treaties/Html/199.htm). Mokymų programoje numatytos paskaitos ir diskusijos, išvykos į muziejus ir socialinės veiklos. Išsamesnė informacija ir tiksli programa bus paskelbta artimiausiu metu.

Šiemet mokymus ves du profesionalūs lektoriai. Vienas jų – Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Muzeologijos katedros vedėjas, Reinwardt’o akademijos (Amsterdamas, Olandija) kultūros paveldo profesorius Peter’is van Mensch’as. Jis yra daugiametę patirtį turintis ir savo srityje gerai žinomas muzeologijos tyrinėtojas, mokslinių muzeologijos tyrimų, mokymo ir konsultavimo įmonės MMC (Mensch Museological Consulting) įkūrėjas. Peter’is van Mensch’as – keleto tarptautinių muziejų organizacijų valdybos narys, šiuo metu – Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) etikos komiteto narys. Mokymus taip pat ves ir jo kolegė dr. Léontine Meijer-van Mensch – Reinwardt’o akademijos, paveldo teorijos ir etikos lektorė, Tarptautinio kolekcionavimo komiteto (ICOM COMCOL) prezidentė ir kitų tarptautinių muziejinių organizacijų valdybos narė. Ji dažna tarptautinių konferencijų dalyvė, kaip kviestinė lektorė yra skaičiusi paskaitų įvairiuose pasaulio universitetuose.

Mokymų kaina – 580 €. Į ją įeina apgyvendinimo, maitinimo ir ekskursijų išlaidos. Dalyvius iš Lietuvos atrinks Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Norintys dalyvauti šiuose mokymuose iki šių metų balandžio 30 d. arba iki ministerijos nustatyto termino turi užpildyti paraiškos formą ir pateikti ją (paštu, el. paštu ar faksu) nacionaliniam koordinatoriui. Kontaktinis asmuo Lietuvoje: Rūta Pileckaitė, tel. +370 52193418, el. pašto adresas r.pileckaite@lrkm.lt

Daugiau informacijos apie šiuos mokymus rasite internetiniu adresu http://www.bms.edu.lv/

 

Parengė Viktorija Jonkutė
Lietuvos dailės muziejaus filialas
Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras