Lapkričio 6–8 d. Vilniuje – moksliniams tyrimams ir technologijoms skirtas renginys „ICT 2013: Create, Connect, Grow“

2013 m. lapkričio 6–8 d. Vilniuje, Litexpo parodų rūmuose, vyks renginys „ICT 2013: Create, Connect, Grow“, skirtas pristatyti naujausias Europos mokslo ir technologijų tendencijas bei inovacijas. Tai pirmininkavimo ES Tarybai renginys, organizuojamas kartu su Europos Komisija bei įtrauktas į ES „Skaitmeninės darbotvarkės“ programą. Jame Europos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistai, skaitmeninių technologijų strategai svarstys Europos IRT politikos nuostatas 2014–2020 metams. Šiuo metu yra daugiau nei 4 tūkstančiai užsiregistravusių renginio dalyvių. Dalis jų – ES institucijų ir ES valstybių narių aukšto rango pareigūnai, akademinių institucijų, mokslinių tyrimų centrų vadovai, IRT srities ekspertai, verslo sektoriaus atstovai. Renginį atidarys Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

ITC2013Trijų dienų renginio programą sudarys penkios dalys:

Konferencijoje vyks trys teminiai plenariniai posėdžiai, apimantys tris skirtingas Europos Komisijos apibrėžtas pagrindines IRT tyrimų ir taikymo sritis: mokslo pažangą (ang. Excellent science), pramonės vystymą (ang. Industrial Leadership) ir visuomenės gyvenseną (ang. Societal challenges).

Daug dėmesio bus skiriama ateities mokslo ir technologijų politikai bei prognozėms Digital Future – 2050-aisiais metais numatomų IRT naujovių vizijoms. Konferencijos dalyviai diskutuos apie debesų kompiuteriją, plačiajuostį internetą, IRT infrastruktūras, kibernetinį saugumą ir kitas IRT naujoves. Ekspertai supažindins su IRT projektų finansavimo galimybėmis pagal naująją Europos Sąjungos mokslinių tyrimų programą „Horizontas 2020“ (ang. Horizon 2020).

Vyksianti tarptautinė paroda suteiks galimybę organizacijoms, projektams supažindinti lankytojus su vykdomais pažangiais tyrimais, IRT inovacijomis, teikiamomis paslaugomis ir gaminama produkcija. Paviljone „Lithuanian village“ sėkmingiausius savo IRT projektus bei išradimus pristatys ir Lietuva.

Investuotojų forume bus rengiami pristatymai, mokymai pradedantiems investuotojams. Mokslininkai, verslininkai, besikuriančių įmonių atstovai, studentai, investuotojai ir ES pareigūnai diskutuos jiems rūpimais klausimais apie IRT rinkos ir investicijų kryptis.

Renginyje vyks daugiau nei 150 teminių seminarų, kurių dalyviai diskutuos 13 pagrindinių temų:

 1. Didelis duomenų kiekis (ang. Big Data),
 2. Kompiuterija, sistemos ir infrastruktūra (ang. Computing, Systems and Infrastructure),
 3. Komponentai ir sistemos (ang. Components & Systems),
 4. Kūrybiškumas ir medija (ang. Creativity & Media),
 5. Kultūra ir švietimas (ang. Culture & Education),
 6. Ateities internetas (ang. Future Internet),
 7. IRT gamyboje (ang. ICT for Manufacturing),
 8. Inovatyvumas (ang. Innovation),
 9. Tarptautinis bendradarbiavimas (ang. International Cooperation),
 10. Saugumas ir pasitikėjimas (ang. Security & Trust),
 11. Išmanieji miestai ir tvarumas (ang. Smart Cities & Sustainability),
 12. ES politika (ang. EU Policy),
 13. Elektroninė sveikata (ang. eHealth).

Lapkričio 7 d. kūrybiškumo ir medijos sektoriuje projekto „EuropeanaPhotography“ techninė koordinatorė Antonella Fresa ves seminarą apie intelektines nuosavybės teises (INT), taikomas skaitmeniniam turiniui. Privačių įmonių, viešųjų įstaigų ir mokslinių tyrimų centrų atstovai, dalyvaujantys skaitmeninimo veiklose ir skaitmeninio kultūros paveldo tyrimuose, pasidalins veiklos šioje srityje patirtimi, ieškos galimybių, kaip geriausiai panaudoti skaitmeninius kultūrinius išteklius. Daugiau informacijos apie šį seminarą rasite renginio internetinėje svetainėje.

Renginys nemokamas, tačiau norintys dalyvauti, turi užpildyti elektroninę registracijos formą:
http://ec.europa.eu/digital-agenda/events/cf/ict2013/register.cfm

Daugiau informacijos apie konferenciją skelbiama internete, adresu:
http://ec.europa.eu/digital-agenda/en/ict-2013

Parengė Viktorija Jonkutė
Lietuvos dailės muziejaus filialas
Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras