Dr. Pia Strandman paskaita-seminaras „Menas sveikatai muziejų ir galerijų veikloje“

2013 m. lapkričio 14 d. 10 val. Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centre (Maironio g. 3), 112 auditorijoje vyks dr. Pia Strandman paskaita-seminaras „Menas sveikatai muziejų ir galerijų veikloje“.
Atlikta daug tyrimų, įrodančių teigiamą meno poveikį asmenų sveikatai ir gerovei. Šiandien muziejų ir galerijų veikloje vienu iš uždavinių tampa klausimas, kaip padidinti meno prieinamumą tiems asmenims, kurie dėl sveikatos sutrikimų neturi galimybės aktyviau dalyvauti kultūriniame gyvenime ir kuriems teigiamas meno poveikis yra itin svarbus. Tokie muziejai kaip Modernaus meno muziejus (MOMA) Niujorke, Pompidou meno centras Paryžiuje ir kt. jau kurį laiką įgyvendina įvairias menines programas senjorams, asmenims, turintiems negalią, sergantiems Alzhaimeriu, demencija. Meno įstaigų veiklos plėtra atspindi pokyčius šiuolaikinėje visuomenėje, socialinės įtraukties svarbą.

A. Repšio nuotr.

A. Repšio nuotr.

P. Strandman seminare pristatys tarptautinę muziejų, galerijų ir kitų kultūros institucijų meno taikymo sveikatos srityje patirtį, supažindins su galimybėmis plėtoti kultūros įstaigų ir sveikatos sektoriaus darbuotojų partnerystę ir bendradarbiavimą, įgyvendinant programas, kurios padidintų meno prieinamumą bei sudarytų sąlygas teigiamai veikti asmenų sveikatą.

Dr. Pia Strandman – Europos kultūros vadybos mokymo centrų tinklo (ENCATC) Meno sveikatai programų vadovė, Suomijos švietimo ministerijos strategijos „Menas ir kultūra gerovei“ (Art and Culture for Well-being 2010–2014) darbo grupės narė, Helsinkio Metropolijos taikomųjų mokslų universiteto Kultūros ir kūrybinių industrijų fakulteto dėstytoja. P. Strandman rengia meno sveikatai mokymus vizualiųjų menų ir dizaino srityse, įgyvendina tarptautines parodas, leidybos ir komunikacijos projektus, kuruoja edukacines muziejų programas.

Paskaita vyks anglų kalba.

Kviečiame iki 2013 m. lapkričio 13 d. registruotis į renginį adresu seminaras@menasgerovei.lt. Registruodamiesi nurodykite vardą, pavardę, atstovaujamos įstaigos pavadinimą, taip pat, ar yra reikalingas pažymėjimas apie dalyvavimą šiame seminare. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės tel. 8 615 21134 arba el. pašto adresu ieva@menasgerovei.lt.

Projektą rengia VšĮ Socialiniai meno projektai ir Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija.

Projekto partneris – Vilniaus dailės akademija.

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

Renginio organizatorių informacija.