Projekto „Virtualus muziejus“ metu sukurtų elektroninių paslaugų pristatymas-mokymai

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras kartu su UAB „Asseco Lietuva“ rengia projekto „Virtualus muziejus“ metu sukurtų elektroninių paslaugų pristatymą-mokymus. Mokymai vyksta nuotoliniu būdu „Microsoft Teams“ platformoje. Mokymus veda UAB „Asseco Lietuva“ lektoriai.

El. paslaugos „Aukštos raiškos vaizdų užsakymas“ mokymai
Data:
2022-04-26
Laikas: 13.00–16.00 val.
Mokymai skirti už darbo su LIMIS organizavimą ir už skaitmeninių vaizdų pateikimą interesantams atsakingiems muziejų darbuotojams.
El. paslaugos pristatymas: el. paslauga sudaro galimybę LIMIS vartotojui el. parašu automatizuotai pasirašius sutartį su skaitmeninių bylų savininkais (muziejais), iš LIMIS atsisiųsti aukštos raiškos skaitmeninius vaizdus. Pagal konkretiems objektams priskirtas tarptautines „Creative Commons“ licencijas arba „Europeana“ teisių pareikštis sutartyse yra nurodytos atsisiunčiamų aukštos raiškos skaitmeninių vaizdų naudojimo komerciniais ir nekomerciniais tikslais galimybės ir sąlygos.

El. paslaugos „Virtualūs turai“ mokymai
Data:
2022-05-03
Laikas: 13.00–16.00 val.
Mokymai skirti už darbo su LIMIS organizavimą, virtualių produktų (virtualių parodų, virtualių turų) kūrimą atsakingiems muziejų darbuotojams, edukatoriams.
El. paslaugos pristatymas: el. paslauga suteikia galimybę virtualiai pristatyti ir susipažinti su Lietuvos muziejų ekspozicijomis ir parodomis. Vartotojai gali peržiūrėti muziejų ekspozicijų ir parodinių erdvių vaizdus, gauti aktualiausią informaciją apie muziejus, apžiūrėti į virtualius turus įtrauktus eksponatus, perskaityti jų išsamius aprašus, peržiūrėti ir perklausyti su eksponatais susijusius garso ir vaizdo įrašus.

El. paslaugos „Audiogidai“ mokymai
Data:
2022-05-04
Laikas: 9.00–12.00 val.
Mokymai skirti už darbo su LIMIS organizavimą, virtualių produktų (virtualių parodų, virtualių turų) kūrimą atsakingiems muziejų darbuotojams, edukatoriams.
El. paslaugos pristatymas: el. paslauga suteikia galimybę ne tik susipažinti su Lietuvos muziejų ar kitų fizinių bei juridinių asmenų paviešintais audiogidais, bet ir patiems sukurti savo audiogidą, užpildant jo turinį tekstais, nuotraukomis, garso ir vaizdo įrašais bei jį paskelbti.

Viešosios prieigos „Lietuvos muziejų gidas“ pristatymas ir el. paslaugos „Registracija ir (ar) bilietų įsigijimas į muziejų renginius“ mokymai
Data:
2022-05-04
Laikas: 13.00–16.00 val.
Mokymai skirti darbuotojams atsakingiems už darbo su LIMIS organizavimą, muziejų viešųjų ryšių specialistams, už portale www.muziejai.lt informacijos pateikimą atsakingiems darbuotojams ir kitiems su renginių viešinimu atsakingiems darbuotojams.
El. paslaugos pristatymas: mokymų metu bus pristatyta viešoji prieiga „Lietuvos muziejų gidas“, pakeisianti portalą Lietuvos muziejai (www.muziejai.lt) bei el. paslaugos „Registracija ir (ar) bilietų įsigijimas į muziejų renginius“ funkcionalumas, suteikiantis galimybę užsiregistruoti vizitui į pasirinktą muziejų arba į muziejuose vykstančius renginius ir (ar) rezervuoti bilietus į pasirinktus renginius (jeigu renginys mokamas) arba bilietus apsilankymui pasirinktame muziejuje.

El. paslaugos „Meno kūriniai, moksliniai tyrimai ir jų autorių paieška“ mokymai
Data:
2022-05-05
Laikas: 9.00–12.00 val.
Mokymai skirti darbuotojams atsakingiems už darbo su LIMIS organizavimą.
El. paslaugos pristatymas: el. paslauga suteikia galimybę tapatybę VIISP priemonėmis patvirtinusiems LIMIS vartotojams, vykdant paieškas, peržiūrėti muziejų darbuotojų ir kitų LIMIS vartotojų pateiktą informaciją, apie vykdytas paieškas, susijusias su nežinomų autorių kūrinių ir mokslinių tyrimų, jų turtinių teisių paveldėtojus, šių paieškų rezultatus, o neradus reikiamos informacijos, patiems pateikia aktualią informaciją paieškų duomenų bazėje.

El. paslaugos „Kultūros paveldo objektų restauravimas“ mokymai
Data:
2022-05-05
Laikas: 13.00–16.00 val.
Mokymai skirti darbuotojams atsakingiems už darbo su LIMIS organizavimą ir už restauravimo paslaugų teikimą.
El. paslaugos pristatymas: el. paslauga suteikia galimybę rasti ir peržiūrėti informaciją apie Lietuvos muziejuose teikiamas restauravimo paslaugas, čia dirbančius restauratorius, jų kvalifikaciją, automatizuotai užsisakyti paslaugą restauruoti turimą kultūros paveldo objektą ar gauti konsultacijas turimų kultūros paveldo objektų restauravimo, saugojimo, įkainojimo ir kitais klausimais.

El. paslaugos „Virtualios parodos“ mokymai
Data:
2022-05-10.
Laikas: 9.00–16.00 val.
Mokymai skirti už darbo su LIMIS organizavimą, virtualių produktų (virtualių parodų, virtualių turų) kūrimą atsakingiems muziejų darbuotojams, edukatoriams, parodų kuratoriams ir rengėjams.
El. paslaugos pristatymas: naudojantis el. paslauga galima peržiūrėti Lietuvos muziejų ar kitų LIMIS vartotojų sukurtas ir paskelbtas virtualias parodas bei skaitmeninius pasakojimus. Tapatybę patvirtinę vartotojai papildomai gali kurti savo virtualias parodas, įtraukiant į jas LIMIS portale viešinamų kultūros paveldo objektų skaitmenines bylas, ir jas viešinti.

Projekto „Virtualus muziejus“ metu sukurtų naujų LIMIS funkcionalumų pristatymas-mokymai
Data: 2022-06-16
Laikas: 9.00–12.00 val. (I dalis); 13.00–16.00 val. (II dalis)
Renginio nuorodos išsiųstos visiems LIMIS naudotojams.

Oficialus kvietimas į mokymus >

Asmuo ryšiams
Dalia Sirgedaitė, Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centro Metodinio skyriaus vedėja
Tel.: (8 5) 262 18 83, (8 659) 57 846
E. paštas: dalia@limis.lt