Tarptautinio projekto „DigMus: muziejų specialistų skaitmeninės kvalifikacijos stiprinimas“ seminarai

Tarptautinio projekto „DigMus: muziejų specialistų skaitmeninės kvalifikacijos stiprinimas“ (angl. DigMus: Empowering Museum Professionals with Digital Skills) partneriai iš Lietuvos, Švedijos ir Estijos surengė virtualius seminarus, skirtus muziejuose dirbančių specialistų skaitmeninių įgūdžių tobulinimui.

Seminaras „Digital Communication: Trends, Strategies, and Practices
Data: 2022-05-26
Laikas: 13:00–17:30 val. (Lietuvos laiku)
Registracijos nuoroda: https://digmus.eu/webinar-digital-communication-trends-strategies-and-practices/

Seminaro metu Toronto universiteto Informacijos fakulteto ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesorius dr. Costis Dallas pristatė svarbiausius teorinius institucinės komunikacijos aspektus ir apžvelgė vyraujančias skaitmeninės muziejų komunikacijos tendencijas. Praktinėje dalyje Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto doktorantė Justina Januškevičiūtė analizavo muziejų komunikacijos socialiniuose tinkluose atvejus ir mokė, kaip planuoti komunikaciją socialiniuose tinkluose ir efektyviai ją įgyvendinti. Paskutinėje dalyje mokymų dalyviai iš Estijos, Švedijos ir Lietuvos muziejų diskutavo apie skaitmeninės komunikacijos praktikas savo muziejuose ir keitėsi patirtimi.

Seminaras „Data-driven Perception and Collaboration between Museums and Public Audiences“
Data: 2022-06-02
Laikas: 15.00–17.30 val. (Lietuvos laiku)
Registracijos nuoroda: https://digmus.eu/webinar-data-driven-perception-and-collaboration-between-museums-and-public-audiences/

Seminaro metu aptartos galimybės naujoms tvarioms muziejų ir jų lankytojų bendradarbiavimo formoms, pasitelkiant skaitmeninius išteklius ir suskaitmenintą turinį. Renginyje taip pat diskutuota apie svarbius praktinius skaitmeninimo aspektus, tarp jų ir skaitmeninių kolekcijų duomenų valdymą bei viešinimą.

SeminarasICT Literacy and Strategic Planning: Digital Maturity Models“
Data: 2022-06-10
Laikas: 11:00–15:00 (Lietuvos laiku)
Registracijos nuoroda: https://digmus.eu/webinar-ict-literacy-and-strategic-planning-digital-maturity-models-for-organizations-and-museum-professionals/

Seminare pristatytas ir praktiškai išbandytas specialiai projektui „DigMus“ sukurtas institucijos skaitmeninės brandos individualaus įsivertinimo įrankis, galintis padėti muziejų specialistams strategiškai planuoti organizacijos skaitmeninį potencialą ir geriau suprasti esančius trūkumus.

Išsamiau apie projektąDigMus: muziejų specialistų skaitmeninės kvalifikacijos stiprinimas“: https://digmus.eu/

Asmuo ryšiams
Donatas Snarskis, Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centro vadovas
Tel.: (8 5) 262 18 83, (8 659) 60 889
E. paštas: donatas.s@limis.lt