Kvietimas dalyvauti kultūros edukacijos savaitės „Menų dūzgės“ renginyje „Kultūros paveldas virtualioje erdvėje“

2018 m. balandžio 5 d. Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras prisijungė prie kultūros edukacijos savaitės „Menų dūzgės“ ir surengė renginį „Kultūros paveldas virtualioje erdvėje“, skirtą mokytojams. Paskaitoje pristatyti portalai, viešinantys Europos ir Lietuvos kultūros institucijose kaupiamas vertybes. Tai jose saugomų objektų vaizdai, tekstinė informacija, vaizdo ir garso medžiaga, virtualios parodos, mobilios aplikacijos, interaktyvūs žaidimai. Susitikime taip pat bus pristatyta galimybė suskaitmeninti mokyklos muziejuje saugomus eksponatus, juos aprašyti ir paviešinti.

Programa

1. Interneto svetainės, kuriose pristatomas Europos ir Lietuvos kultūros institucijose saugomas kultūros paveldas:

• Europos skaitmeninio kultūros paveldo platforma „Europeana“ (www.europeana.eu). Tai portalas, kuriame pristatomi garsiausių Europos muziejų, archyvų, bibliotekų objektai.
  • Lietuvos kultūros paveldas virtualioje erdvėje„ePaveldas“ (www.epaveldas.lt). Tai portalas, kuriame pristatomi Lietuvos muziejų, archyvų, bibliotekų objektai.
  • Lietuvos integrali muziejų informacinė sistema (LIMIS) (www.limis.lt). Tai portalas, kuriame pristatomi Lietuvos muziejuose saugomi kultūros paveldo objektai.

2. Mokyklos muziejaus eksponatų skaitmeninimas: atranka, fotografavimas,
skenavimas, aprašų kūrimas ir viešinimas.

3. Diskusijos, klausimai, atsakymai.

Renginio vieta
Lietuvos dailės muziejus (Didžioji g. 4, Vilnius)
Tel.: (8 5) 262 1883, (8 659) 57 846.

Informacija apie renginį „Ugdymo sode“ ir registracija: