Kultūros edukacijos savaitės „Menų dūzgės“ renginys – knygos ir interaktyvaus žaidimo „Spalvink Vilnių. Miesto įkūrimas“ pristatymas

2019 m. balandžio 25 d. Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centre įvyko  kultūros edukacijos savaitės „Menų dūzgės“ renginys – knygos ir interaktyvaus žaidimo „Spalvink Vilnių. Miesto įkūrimas“ pristatymas. Renginyje dalyvavo mokytojai, edukatoriai iš įvairių Vilniaus ir Ukmergės rajono mokyklų. Dalyviai susipažino su suskaitmeninto paveldo panaudojimo galimybėmis, spalvinimo knygos „Spalvink Vilnių. Miesto įkūrimas“ atsiradimo istorija. Norintys galėjo spalvinti Vilniaus vaizdus pieštukais, kreidelėmis arba interaktyviu būdu (naudodami asmeninius ar planšetinius kompiuterius ir išmaniuosius telefonus).

2018 m. Lietuvos dailės muziejus išleistuose leidiniuose – spalvinimo knygoje ir interaktyviame žaidime – pateikiami spalvinimui pritaikyti Lietuvos muziejuose saugomi tapybos ir grafikos darbai. Per juos skleidžiasi pasakojimas apie Vilniaus įkūrimą pagal šias temas: „Kunigaikštis Gediminas“, „Gediminaičiai“, „Medžioklė“, „Gedimino sapnas“, „Gedimino pilis“, „Vilniaus upės“, „Vilniaus miestas“, „Įvairių kultūrų miestas“, „Vilniaus globėjas“, „Vilniaus žemėlapis“.

Leidiniuose ne tik pateikiama įdomių faktų apie Lietuvos ir Vilniaus istoriją, bet spalvintojai kviečiami pažinti ir Lietuvos meną, patirti, kaip dailininkai vaizdavo Gediminą, kitus Lietuvos kunigaikščius, kaip Vilnius atrodė prieš du ar tris šimtus metų, patyrinėti vieną iš seniausių Vilniaus žemėlapių.

Knygos „Spalvink Vilnių. Miesto įkūrimas“ gali tapti įdomia, šiuolaikiška edukacine priemone istorijos, lietuvių literatūros pamokoms papildyti ir paįvairinti.

Daugiau informacijos apie interaktyvią spalvinimo knygą – https://www.ldm.lt/spalvink-vilniu/.
Tradicinę spalvinimo knygą nusipirkti galima Lietuvos dailės muziejaus padaliniuose.

 

 

 

 

 

Laima Bačkienė
Gintarės Grigėnaitės fotografijos