„Jumping Jacks“ – interaktyvi projekcija ant Radvilų rūmų muziejaus sienos

2016 m. birželio 17 d., penktadienį, vilniečiai ir miesto svečiai vieni pirmųjų Europoje susipažino su nauja skaitmenine meno instaliacija „Europeana 280 Jumping Jacks“. Šį žaidimą-interaktyvią projekciją buvo galima išbandyti nemokamai Kultūros nakties renginio metu ant Radvilų rūmų muziejaus sienos (Vilniaus g. 24). Renginio pradžia 22 val.

„Jumping Jacks“ instaliacijoje iš visų Europos kampelių atrinkti dailės šedevrai buvo jungiami su dinamiškais renginio dalyvių siluetais. Žmonės ant sienos matė savo kūno projekciją, sudarytą iš įvairių meno kūrinių fragmentų. Pvz., galvos vietoje buvo atvaizduojamas vilkas, dešinė ranka virto figūra iš Karavadžo paveikslo, o kairė koja – medžio šaka. Žmonėms judant, kartu judėjp ir jų projekcijos – su kiekvienu judesiu radosi naujas menas.

„Aplikacijos „Jumping Jacks“ tikslas – supažindinti visuomenę su Europos kultūros paveldu bei, pasitelkus naujas technologijas, pademonstruoti, kad XXI amžiuje meno kūriniais žavėtis galima ne tik muziejų ekspozicijoje, bet ir tiesiogiai įsitraukiant, interaktyviai dalyvaujant, – teigia Donatas Snarskis, iniciatyvos „Europeana 280“ koordinatorius Lietuvoje. – Birželio 17-osios naktį Vilniuje ši projekcija bus pirmą kartą rodoma atviroje patalpoje, lauke, tamsoje. Viliamės, kad tai dar labiau sustiprins dalyvių patirtį.

ezgif_com-gif-maker

Daugiau apie iniciatyvą: http://www.ldm.lt/jumping-jacks-lietuvos-dailes-muziejuje/

 

Renginio akimirkos:


https://goo.gl/PlHT9V