Europos kultūros paveldo metai

2018 metus Europos Parlamentas paskelbė Europos kultūros paveldo metais. Ta proga visoje Europoje vyks daugybė įvairių renginių ir iniciatyvų, padėsiančių suprasti Europos praeitį ir įsivaizduoti ateitį.

Oficialus Europos kultūros paveldo metų atidarymas įvyks Milane 2017 m. gruodžio 8 d. per Europos Komisijos rengiamą Europos kultūros forumą.

Kultūros paveldas yra neatskiriama mūsų gyvenimo dalis. Jis supa mus miestų pastatuose ir gamtoje. Tai ne tik literatūros ir meno objektai, bet ir amatai, kuriais užsiimame, istorijos, kurias pasakojame, maistas, kurį valgome, filmai, kuriuos žiūrime.

Europos kultūros paveldo metus remia bei įvairiuose šiai progai skirtuose renginiuose aktyviai dalyvaus ir Europos kultūros paveldo portalas „Europeana“ (www.europeana.eu), nes skaitmeninis pasaulis kultūros paveldą paverčia lengvai ir laisvai prieinamu visiems.

Visa su Europos kultūros paveldo metais susijusi informacija skelbiama Europos Komisijos interneto svetainėje ec.europa.eu (https://goo.gl/KpAabn) ir programos „Kūrybiška Europa“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje (https://goo.gl/BP9roq).

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos pranešimas apie Europos kultūros paveldo metų įgyvendinimo Lietuvoje veiksmų planą: https://goo.gl/gBsDmX

Europos kultūros paveldo metų įgyvendinimo Lietuvoje veiksmų planashttps://goo.gl/FDnoYi

Europos Parlamento ir Tarybos 2017 m. gegužės 17 d. sprendimas (ES) 2017/864 „Dėl Europos kultūros paveldo metų (2018 m.)“: https://goo.gl/cgwt4M