Elektroninis gidas – moderniausias būdas lankytis Lietuvos muziejuose

Šaltinis: Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos projekto „Prisijungusi Lietuva” svetainė http://www.prisijungusi.lt/naujienos/elektroninis-gidas-moderniausias-budas-lankytis-lietuvos-muziejuose/kategorija/kultura/. Skelbta 2015 09 18

Elektroninis gidasŠiais technologijų laikais visą informaciją galima pasiekti ne tik spaudos leidiniuose, bet ir elektroninėje erdvėje. Lietuvos muziejai – ne išimtis. Neatsiliekant nuo nuolat tobulėjančio pasaulio, Lietuvos muziejų sistema persikelia į mobiliąją aplikaciją – „Lietuvos muziejų elektroninis gidas“

„Tai tikrai veikia! Mūsų moksleiviai jau ne kartą naudojosi e. gido paslaugomis Vilniuje ir Kaune“, – sako privačios Kauno ugndymo įstaigos direktorė Beata Mikalauskienė.

Anot jos, moksleiviai jau gali savarankiškai rinktis iš istorijos pamokose pateiktų užduočių rasti vieną ar kitą informaciją muziejuose, patys pasirenka, kur jos ieškoti ir galiausiai – ją tikrai randa.

Elektroniniame gide, naudojantis „Google Maps“ platforma, pasirinkus atstumą, galima sudaryti norimų aplankyti muziejų sąrašą arba pati sistema pasiūlo muziejus, kurie yra arčiausiai pasirinktos teritorijos.

Taip pat programėlė leidžia gauti straipsnius, garso ir vaizdo įrašus apie pasirinktą muziejų ar peržiūrėti ekspozicijas, kurios yra įtrauktos į LIMIS (Lietuvos integrali muziejų informacinė sistema) audiogidą, virtualias parodas. Išmaniaisiais įrenginiais nuskenavus prie atitinkamo eksponato esantį „OrCode“ ženklą, galima sužinoti svarbiausią informaciją apie ten esantį objektą.

Projekto vadovės Danutės Mukienės teigimu, tokių interneto prieigų atsiradimas sudaro galimybę visuomenę supažindinti su Lietuvos muziejais ir paskatinti ją čia apsilankyti, pamatyti originalius eksponatus ir įsitraukti į kultūrinius renginius, muziejų bendruomenių veiklą.

Mobiliąją aplikaciją kas mėnesį atsisiunčia apie 0,5 tūkst. žmonių. Dažniausiai tai jauni žmonės, ieškantys informacijos apie muziejuose saugomus kultūros paveldo objektus, čia vykstančius renginius, organizuojamas parodas ir veikiančias ekspozicijas.

Elektroniniu gidu aktyviai naudojasi ir negalią turintys žmonės, nes programėlėje yra sukurtos specialios jiems funkcijos.