Eksponatai įamžinami skaitmeninėje sistemoje

Mažeikių Gabijos gimnazija ir Lietuvos dailės muziejus pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl gimnazijos istorijos muziejaus prieigos prie Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS). Tai suteiks galimybę vykdyti muziejuje sukauptų vertybių automatizuotą apskaitą ir skaitmeninę informaciją apie jas saugoti sistemos duomenų bazėse.
Bendradarbiavimo sutartį pasirašė LIMIS sistemai atstovaujantis Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys ir Gabijos gimnazijos vadovas Stasys Šiurkus.

Jis pasakojo, kad po Klaipėdoje vykusios Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų mokyklų muziejų vadovų konferencijos, kurioje Gabijos gimnazijos istorijos muziejus apdovanotas III vietos diplomu, buvo pasiūlyta muziejaus eksponatus įtraukti į LIMIS.

„Kadangi dabar visą muziejuje esančią medžiagą reikia skaitmenizuoti, tai ir sutikome bendradarbiauti su šios sistemos savininkais. Tai mums bus tik į naudą. Muziejui skirti trys kompiuteriai su skaneriais, tai medžiaga po truputį jau perkeliama į skaitmeninę erdvę“, – teigė S. Šiurkus.

Sigito Strazdausko nuotr.

Sigito Strazdausko nuotr.

Vytautas Malūkas
www.santarvė.lt
2014 11 12