ATHENA projekto baigiamoji tarptautinė konferencija

2011 m. balandžio 28 d. Romoje Italijos kultūros paveldo ministerijoje (Ministero per i beni e le attività culturali) įvyko tarptautinė ATHENA projekto konferencija. Ji organizuota šio projekto užbaigimo proga.

Lietuvos dailės muziejui atstovavo filialo Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centro Informacinių technologijų ir LIMIS skyriaus vedėjas Donatas Saulevičius.

ATHENA – tinklinis „eContentplus“ programos finansuojamas Europos projektas, inicijuotas MINERVA projekto rezultatų, kurį koordinuoja Italijos kultūros paveldo ministerija. Šis tinklas yra sudarytas iš 20 Europos valstybių ir 3 stebėtojų iš už Europos ribų. Su šiuo projektu yra susiję dešimtys muziejų ir kitų kultūros institucijų. Lietuvos dailės muziejus ATHENA projekte dalyvavo kaip turinio teikėjas, pranešėjų ne kartą minėta, labai suinteresuota turinio teikimu į „Europeaną“ institucija, įtraukta į projektą paskutiniais etapais.

Šios konferencijos metu buvo pristatyti projekto rezultatai, susiję su Europos institucijų matomumu „Europeanoje“, taip pat priemonės ir rekomendacijos, kurios gali būti naudojamos nacionalinių kultūros įstaigų skaitmeninimo projektų paramai ir jų skaitmeninio turinio teikimui į „Europeaną“ paskatinti.

Konferencijoje aptartos šiuolaikinės skaitmeninio kultūros paveldo turinio viešinimo tendencijos ir perspektyviausios internetinės technologinės platformos. Didelis dėmesys buvo teikiamas skaitmeninamų objektų intelektinėms nuosavybės teisėms. Visoms kultūros paveldo institucijoms, unifikuojančioms reikalavimus ir standartus skaitmeniniam turiniui, siūloma remtis „Europeanos“ praktika ir rekomendacijomis. Konferencijoje buvo apžvelgtos oficialių partnerių veiklos projekte: metaduomenų standartai, geografinės informacinės sistemos integracija, organizacinės problemos bei projekto įgyvendinimo metu sukurti internetiniai leidiniai.

Konferencijoje dalyvavusiems DC-NET („Digital Cultural Heritage Network“) projekto koordinatoriams buvo perduota Lietuvos dailės muziejaus direktoriaus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Daugiau informacijos rasite svetainėje http://www.athenaeurope.org/index.php?en/193/athena-final-conference-rome-28-april-2011

Donatas Saulevičius
Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninio ir LIMIS centro
Informacinių technologijų ir LIMIS skyriaus vedėjas