Pirmoji nemokama taikomoji „Europeana“ programa „iPad“ planšetiniams kompiuteriams

Europos skaitmeninė biblioteka „Europeana“ išleido pirmąją nemokamą taikomąją programą „iPad“ planšetiniams kompiuteriams. Programa „Europeana Open Culture“ (liet. „Europeana – atvira kultūra“) pristato visuomenei kruopščiai atrinktas nuostabias kolekcijas iš žymių Europos kultūros institucijų ir suteikia naudotojams galimybę jas tyrinėti, dalintis bei komentuoti. Per programą pasiekiama 350 tūkst. vaizdų iš Bulgarijos, Estijos, Nyderlandų, Lenkijos, Portugalijos, Ispanijos ir Jungtinės Karalystės muziejų, bibliotekų ir kitų kultūros institucijų kolekcijų.

Programa, sukurta „Europeanos“ hakatono „Hack4Europe!“ metu, suteikia lengvą prieigą prie Europos kultūros lobyno, suskirstyto į penkias temas: „Žemėlapiai ir planai“, „Meno lobiai“, „Praeities lobiai“, „Gamtos lobiai“ ir „Praeities vaizdai“. Programoje „Europeana Open Culture“ pristatomos vaizdų kolekcijos iš portalo www.europeana.eu. Pateikiami didelio formato atvaizdai leidžia ištyrinėti smulkias objektų detales, o komentavimo funkcija suteikia galimybę užmegzti dialogą su kitais programos naudotojais.

Pagrindinis programos langas

Išsamesnė informacija: http://blog.europeana.eu/2013/06/europeana-releases-first-free-ipad-app/.

Programą parsisiųsti galite čia: itunes.apple.com/nl/app/europeana/id646414251.