Tarptautiniai skaitmeninės strategijos kūrimo ir įgyvendinimo mokymai muziejų specialistams

Europos Komisijos programos „Creative Europe“ projektas „TRACES“ 2018 m. rugsėjo–lapkričio mėn. rengia tarptautinius skaitmeninės strategijos kūrimo ir įgyvendinimo mokymus, skirtus muziejų specialistams. Užsiėmimų tikslas – padėti muziejams įvaldyti skaitmenines technologijas, įgyti kompetencijas ir įgūdžius, reikalingus kuriant ir taikant į auditorijos ugdymą orientuotas skaitmenines strategijas.

Projektas muziejų specialistams siūlo mokymus, kuriuose pristatomi skirtingi skaitmeninės strategijos kūrimo ir įgyvendinimo aspektai: pamatiniai strategijos kūrimo principai, skaitmeninių istorijų pasakojimas bei inovatyvios skaitmeninės technologijos. Mokymų seka išdėstyta pagal sudėtingumo lygį, todėl kiekvienai programai taikomi skirtingi dalyvių atrankos kriterijai, kuriais matuojamos muziejaus žinios apie skaitmenines technologijas ir jų „skaitmeninė branda“.

Pirmieji mokymai skirti muziejų specialistams neturintiems arba turintiems tik nedidelę patirtį taikant skaitmenines technologijas savo muziejuje. Mokymai vyks š. m. rugsėjo 24–26 d. Arhuse, Danijoje.

Antrieji mokymai orientuoti į dalyvius, pasiekusius aukštesnį „skaitmeninės brandos“ lygį, pavyzdžiui, jau turinčius skaitmeninę auditorijos ugdymo strategiją ar į savo muziejų įtraukusius skaitmenines instaliacijas. Šioje programoje bus pristatomos įvairios skaitmeninių istorijų pasakojimo technikos muziejaus kontekste ir jų taikymas skirtingose medijų platformose. Mokymai vyks š. m. spalio 22–24 d. Mechelene, Belgijoje.

Tretieji mokymai skirti apžvelgti inovatyvias skaitmeninių pramogų technologijas, praktiškai jas išbandyti ir mokytis jas jungti su pasakojimais, atsirenkant tinkamiausią sprendimą savo idėjų realizacijai. Mokymai vyks š. m. lapkričio 19–21 d. Bredoje, Nyderlanduose.

Projektą „TRACES“ vykdo trys tarptautinės institucijos: Tomo Moro taikomųjų mokslų universitetas (Belgija), Bredos taikomųjų mokslų universitetas (Nyderlandai) ir skaitmeninių interpretacijų muziejams centras „Making Meaning Experience“ (Danija).

Norintys dalyvauti mokymuose muziejų specialistai kviečiami užpildyti registracijos į pasirinktą renginį formą. Dalyvauti galima tik viename iš trijų užsiėmimų.

Visos kelionės ir apgyvendinimo išlaidos apmokamos projekto lėšomis, tačiau reikalingas dalyvio 150 eurų įsipareigojimo mokestis.

Registracija į mokymus baigėsi 2018 m. birželio 28 d.

Kvietimas į mokymus anglų k. >

Registracija į mokymus anglų k. >

Daugiau apie projektą: www.traces.eu.