Kompleksinių virtualių parodų kūrimo įrankis „MOVIO“ ir jo testavimo veiklos

MOVIO

MOVIO“ – tai priemonių, skirtų kompleksinių virtualių parodų kūrimui, rinkinys, sukurtas Italijos kultūros paveldo apsaugos ministerijos ir Centrinio suvestinio Italijos bibliotekų katalogo ir bibliografinės informacijos instituto specialistų, tobulinamas ir testuojamas tarptautinio projekto „AthenaPlus“ įgyvendinimo metu.

 

Įrankio testavimo veiklose dalyvauja ir projekto partneriai Lietuvoje – Lietuvos dailės muziejus bei Šiaulių „Aušros“ muziejus. Šių veiklų metu minėti muziejai ne tik kuria savo virtualias parodas, bet ir kviečia prie įrankio bandymų prisijungti ir kitus Lietuvos muziejus. Tam tikslui Lietuvoje planuojama surengti kelis mokymo / kūrybinių dirbtuvių ir įrankio sklaidos renginius:

 

Išsamiau apie įrankį:

MOVIO“ kompleksinių virtualių parodų kūrimo priemonių paketą sudarantys komponentai:

  • ontologijos kūrimo įrankis;
  • istorijų pasakojimo (angl. „storyteller“) modulis;
  • aktyvių zonų (angl. „hot spot“)  įrankis atvaizdams;
  • skaidrių peržiūra (angl. „slideshow“);
  • interaktyvių laiko juostų kūrimo įrankis;
  • geografinės sąsajos žemėlapyje.

 

Įrankių kūrėjai projekto „AthenaPlus“ vykdymo metu šių komponentų sąrašą planuoja išplėsti turizmo ir edukaciniais moduliais, papildytos realybės ir vaizdų atpažinimo technologijomis.

 

Šiuo įrankiu sukurtos virtualios parodos gali būti pasiekiamos tiek interneto naršyklėmis, tiek kaip aplikacijos išmaniesiems įrenginiams.

 

Parodų pavyzdžiai:

 

Daugiau informacijos apie „MOVIO“:

 

Išsamią informaciją apie įrankį ir jo testavimo veiklas teikia: Donatas Snarskis (tel.: (8 ~ 5) 262 1883, el. p.: donatas.s@limis.lt)