Tarptautinė mokslinė konferencija „Rašytinis palikimas ir informacinės technologijos – El’Manuscript-2016“

Konferencija vyko 2016 m. rugpjūčio 22–28 d. Vilniaus universiteto bibliotekoje. Jos metu planuota apžvelgti platų temų, susijusių su rankraštinių ir senųjų leidinių tekstų šiuolaikinių saugojimo, aprašymo, apdirbimo, analizės ir publikavimo priemonių kūrimu ir praktiniu pritaikymu. Taip pat buvo nagrinėjamos problemos, susijusios su humanitarinių skaitmeninių resursų rengimu ir panaudojimu mokslinėje ir pedagoginėje veikloje.

Konferencijoje dalyvavo tyrėjai, aukštųjų ir specialiųjų mokyklų dėstytojai, bibliotekų, muziejų ir archyvų darbuotojai, programinės įrangos, humanitarinių resursų sietyne kūrėjai, doktorantai ir studentai, tyrinėjantys išvardintas sritis arba turintys vertingos praktinės patirties.

Konferencijos metu vyko mokyklos veikla. Paskaitos, praktiniai užsiėmimai, išplėstibnės demonstracijų ir konsultacijų sesijos leido plačiau susipažinti su įvairiomis informacinėmis sistemomis ir darbo su šiomis sistemomis metodais.

Konferencijos kalbos – lietuvių, anglų, rusų.

Konferencijos medžiaga planuota išleisti atskiru konferencijos darbų rinkiniu bei publikuoti susivienijimo „Rašytinis palikimas“ Interneto svetainėje (textualheritage.org).

Konferencijos datos:
2016 m. rugpjūčio 22–28 d.

Vieta:
Vilniaus universiteto biblioteka (Universiteto g. 3, Vilnius)

Konferencijos organizatoriai:
Vilniaus universiteto biblioteka,
Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas,
Iževsko valstybinis technikos universitetas (Rusija),
Mokslinis susivienijimas „Rašytinis palikimas“.

Organizacinio komiteto pirmininkė:
dr. Marija Prokopčik

Asmuo ryšiams:
Tatjana Timčenko,
e. paštas elmanuscript2016@gmail.com

Išsamesnė informacija apie konferenciją:
Informacija_lt.pdf
Informacija_en.pdf