Kvietimas dalyvauti tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Rašytinis palikimas ir informacinės technologijos – El’Manuscript-2016“

Konferencija vyks 2016 m. rugpjūčio 22–28 d. Vilniaus universiteto bibliotekoje. Jos metu planuojama apžvelgti platų temų, susijusių su rankraštinių ir senųjų leidinių tekstų šiuolaikinių saugojimo, aprašymo, apdirbimo, analizės ir publikavimo priemonių kūrimu ir praktiniu pritaikymu. Taip pat bus nagrinėjamos problemos, susijusios su humanitarinių skaitmeninių resursų rengimu ir panaudojimu mokslinėje ir pedagoginėje veikloje.

Konferencijoje kviečiami dalyvauti tyrėjai, aukštųjų ir specialiųjų mokyklų dėstytojai, bibliotekų, muziejų ir archyvų darbuotojai, programinės įrangos, humanitarinių resursų sietyne kūrėjai, doktorantai ir studentai, tyrinėjantys išvardintas sritis arba turintys vertingos praktinės patirties.

Konferencijos metu planuojama mokyklos veikla. Paskaitos, praktiniai užsiėmimai, išplėstibnės demonstracijų ir konsultacijų sesijos leis plačiau susipažinti su įvairiomis informacinėmis sistemomis ir darbo su šiomis sistemomis metodais.

Konferencijos kalbos – lietuvių, anglų, rusų.

Konferencijos medžiaga planuojama išleisti atskiru konferencijos darbų rinkiniu bei publikuoti susivienijimo „Rašytinis palikimas“ Interneto svetainėje (textualheritage.org).

Paraiškos dėl dalyvavimo konferencijoje priimamos nuo 2015 m. spalio 20 d. iki 2015 m. gruodžio 10 d.

Pranešimų tezės priimamos nuo 2015 m. spalio 20 d. iki 2016 m. sausio 1 d.

Programinio komiteto sprendimas bus praneštas autoriams e. paštu iki 2016 m. vasario 1 d.

Konferencijos datos:
2016 m. rugpjūčio 22–28 d.

Vieta:
Vilniaus universiteto biblioteka (Universiteto g. 3, Vilnius)

Konferencijos organizatoriai:
Vilniaus universiteto biblioteka,
Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas,
Iževsko valstybinis technikos universitetas (Rusija),
Mokslinis susivienijimas „Rašytinis palikimas“.

Organizacinio komiteto pirmininkė:
dr. Marija Prokopčik

Asmuo ryšiams:
Tatjana Timčenko,
e. paštas elmanuscript2016@gmail.com

Išsamesnė informacija apie konferenciją:
Informacija_lt.pdf
Informacija_en.pdf