Anna Grusková (Teatro institutas Divadelný ústav, Slovakija) „Senosiose fotografijose slypinti teatro paslaptis“

Anna Grusková

Teatras – socialinis fenomenas. XIX a. II p. – Pirmojo pasaulinio karo pradžioje jis buvo kaip niekad aktualus visiems Europos visuomenės sluoksniams. Laikraščiai dažnai informuodavo apie teatro įvykius pirmuosiuose puslapiuose. Mėgėjų teatras buvo vienas iš populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų. Visuomenės gyvenimas, miesto šventės, demonstracijos, paradai buvo stipriai teatralizuoti – turėjo fiksuotą scenarijų, scenografiją, kostiumus, „aktoriai“, auditoriją ir kt. elementus. Teatro ypatybės būdavo lengvai atpažįstamos kaimo šventėse, pavyzdžiui, folkloro ritualuose ir apeigose. Teatras buvo giliai įsišaknijęs kasdieniame gyvenime. Kaip visa tai atsispindi to meto fotografijoje?

Informacija apie pranešėją:

Anna Grusková yra Čekijos-Slovakijos teatrologė, teatro, kino ir radijo autorė, režisierė. Anna baigė Teatro ir kino studijas Prahos Karolio universitete. Ji inicijavo ir vadovavo daugybei nacionalinių ir tarptautinių meninių ir socialinių projektų (America, Brides/ Brides, Sarcophagi and ATMs), kituose ji dalyvavo kaip autorė (Donaudrama, Chance ’89). Jos dokumentinė drama Rabbi Woman, pasakojanti apie Bratislavos žydų aktyvistės Gisi Fleischmann likimą, buvo pastatyta Slovakijos nacionaliniame teatre ir Reon teatre Bolonijoje. Ji taip pat buvo viena teatro ir kino pjesės Danube Drama or Filthy coffee, Cheap Cigarettes (lie. Danube drama, arba Nešvari kava, pigios cigaretės) autorių ir režisierių. Šiuo metu Anna gyvena Bratislavoje, dirba Teatro institute Divadelný ústav. Ją dažnai galima pamatyti besivažinėjančią dviračiu.

Tarptautinė konferencija „Skaitmeninimas ir fotografinė atmintis“